Laulaminen ei ole vaikeaa – jokainen voi oppia laulamaan!

Kaipaatko lauluääneesi kestävyyttä, laajempaa äänialaa, vibratoa, säröä tai muita tehosteita – yksinkertaisesti monipuolisempaa äänenkäyttöä? Kolmen päivän intensiivikurssilta saat kattavat työkalut terveelliseen äänenkäyttöön, CVT Complete Vocal Technique menetelmän avulla.  Kurssi muodostuu teoria- ja luento osuuksista, jotka viedään käytännön harjoituksiin, sekä yksilöopetuksesta mestarikurssimuotoisesti. Kurssi päättyy oppilaiden konserttiin Kultuurikeskus Akustiikan konserttisalissa pianisti Jouko Kantolan säestyksellä, äänentoiston ja valojen kanssa. Tule mukaan oppimaan lisää laulamisesta tälle tehokkaalle kurssille kannustavassa ja positiivisessa ilmapiirissä!

Kouluttajana Sini Spoof, kansainvälisesti koulutettu monipuolinen äänenkäytön ammattilainen
Ajankohta 1.-3.8.2018 klo 16.00-20.00
Kurssin hinta 240 €
Sitovat ilmoittautumiset 15.7.2018 mennessä

Lisätiedustelut ja ilmoittautumiset  info@musiikkikoulumoodi.fi / p. 040 8400 166

Categories: Kurssit