puma chaussure nike corte new balance femme nike flynit polo lacoste vetement chaussure sport adidas nmd Sac michael kors Sac longchamp Chaussure vans chaussure reebok nike air max nike shox adidas superstar Chaussure adidas nike free run femme chaussure de sport lunette ray ban Chaussure puma

Teknologia oppimisen tukena

Käytämme opetuksen tukena videokuvausta ja äänitystä. Ihmisille on yleensä vaikeaa tarkkailla soittamisen/laulamisen eri osa-alueita (tekniikka, dynamiikka, musiikilliset asiat jne.). Kuvaamalla ja äänittämällä oppilaan suorituksia havainnollistuu oppilaalle huomattavasti paremmin, mitä hän tekee oikein, ja miten tekemistään voi parantaa. Tämä nopeuttaa oppimisprosessia ja helpottaa kehitystä hidastavien virheiden karsimista.

Materiaali tehdään vain oppilaalle itselleen, ja hän saa audiovisuaalisen materiaalin halutessaan myös kotiin harjoittelua varten.

Käytämme opetuksessa myös hyväksi havaittuja applikaatioita nopeuttamaan sävelkorvan, rytmitajun ja nuotinluvun kehitystä. Ohjelmat ovat edullisia hankkia myös kotiin lisäharjoittelua varten.

christian louboutin adidas zx flux chaussures de foot adidas femme Chaussure louboutin chaussure bateau Sac louis vuitton chaussure de foot polo ralph lauren chaussure de marque Chaussure nike Bijoux nike roshe run femme nike blazer lunette de soleil chaussure femme nike roshe Air max nike lunette de soleil carrea nike air force nike chaussure adidas yeezy
zapatillas vans bolsos michael kors nike free bolsos louis vuitton Adidas Superstar zapatos de mujer nike presto Adidas Gazelle gorras new era zapatillas reebok polo ralph lauren botas futbol Adidas Stan Smith puma zapatillas Zapatos adidas zapatos timberland zapatos christian louboutin Adidas Originals nike roshe Zapatillas nike