“Haluatko vapautua rajoista ja esteistä, jotka kahlitsevat kokonaisvaltaista ilmaisua ja läsnäoloa esiintymistilanteissa? Tämä vapautuminen mahdollistaa halutun tulkinnan sekä esittämisen ilon ja nautinnon! Harjoitustilanteissa löydät oman persoonallisen voimavarasi.”

“Kaipaatko lauluääneesi kestävyyttä, volyymieroja, laajempaa äänialaa, vivahteikkaampaa sointiväriä, vibratoa tai muita tehosteita – yksinkertaisesti monipuolisempaa äänenkäyttöä? Kurssilla perehdytään äänenkäytön tekniikkaan laaja-alaisesti, CVT Complete Vocal Technique menetelmää apuna käyttäen, teoriaosuuksissa sekä käytännön harjoitusten avulla. ”

Harjoitteet tehdään positiivisen energian ympäröimässä kannustavassa ja turvallisessa ilmapiirissä,mausteena riemukas ilo ja nauru. Kurssi päättyy oppilaiden laulumatineaan, jolloin jokainen pääsee halutessaan esiintymään! Ajankohta: 26.-28.6.2018 klo 16.00-20.00
Paikka: Jyväskylän Kaupungin teatteri
Hinta: 290 € (sis. välipalan)
Sitovat ilmoittautumiset (maksut): 15.6.2018 mennessä 

Opettajina: Sini Spoof ja Hanna Liinoja

Categories: Kurssit