fbpx
Laulutunnit onnistuvat nyt myös suoraan kotoa käsin,
omassa tahdissa, silloin kun se sinun aikatauluusi parhaiten sopii!

Tule mukaan Sinin uuteen Sing with Sini laulun ja äänenkäytön maailmaan! Vapaasti Virtaava ääni -verkkokurssi on uniikki kolmesta osa-alueesta ÄÄNI, KEHO ja MIELI koostuva harjoitusuohjelma.

Vapauta äänesi ja löydä sinun äänesi mahdollisuudet!
Tehokas ja monipuolinen räätälöity harjoitusohjelma kuljettaa sinut ohjatusti harjoitusten läpi, huomaat kehittyväsi ja nautit laulamisesta enemmän!

Laulaminen on kokonaisvaltainen prosessi!

  • Kehon joustavuus ja elastisuus mm. ylä- ja  keskivartalossa sekä kasvojen, niskan, kaulan ja  kurkun alueella antavat koko ääntöväylään mahdollisuuden tuottaa ääntä vapaasti ja helposti, ääntä rasittamatta.
  • Äänen toiminnan ymmärtäminen helpottaa hahmottamaan sisäänrakennettua instrumenttia. Oikeanlaisten ääni harjoitusten avulla rakennat kestävän ja toimivan pohjan äänenkäytöllesi,  joka mahdollistaa kehittymisesi ja jonka avulla pystyt ilmaisemaan itseäsi monipuolisesti haluamallasi tavalla.
  • Mielen läsnäolo auttaa oppimisprosessissa. Kun ajatus fokusoidaan haluttuun asiaan harjoituksessa, opit analysoimaan tekemistäsi ja harjoituksesta tulee laadukkaampaa, pääset syvä oppimisen tasolle. Tämä on tie nopeampaan kehittymiseen pysyvin tuloksin.

Näiden kolmen osa-alueen kanssa yhdessä työskentely auttaa sinua mahdollistamaan oman kehittymisesi ja näin pystyt löytämään oman äänesi potentiaalin, jota et ehkä koskaan uskonut olevan olemassakaan!

Vapaasti virtaava ääni kurssin sisältöä:

– opit laulajien tärkeimmän palleahengityksen ja opit hyödyntämään sitä tehokkaasti
– opit laulajan tuen, ymmärrät sen merkityksen ja toiminnan eri äänenkäyttötavoissa
– opit ymmärtämään äänenkäytön toiminnan
Äänialasi laajenee
– Äänesi vahvistuu 
– opit säätelemään hallitusti volyymia hiljemmasta voimakkaaseen volyymiin
– opit tavan löytää korkeat äänet
– opit hyödyntämään tekniikkaasi halutun soundin löytämiseksi
– opit hyödyntämään kehoa äänenkäytössä
– opit hyödyntämään mieltä tehostamaan oppimista
– löydät rentoutta, rohkeutta ja itsevarmuutta omaan ääneesi ja esiintymistilanteisiin mielen harjoitusten avulla

Lauluvalmentaja Sini Spoof on pitkän kokemuksen omaava laulupedagogi yli 20 vuoden ajalta. Hän on opettanut laulua ja äänenkäyttöä lukemattomille oppilaille aloittelijoista kokeneisiin ammattilaisiin saakka.
Sini on koonnut Sing with Sini tuotantoonsa kaiken tiedon ja taidon mitä hän on laulamisesta, äänenkäytöstä, kehosta ja oppimisesta vuosikymmenien saatossa ammentanut ja nyt hän on yhdistänyt parhaimmat ja toimivimmat työkalut yhteen.

Sini auttaa sinua saavuttamaan tavoitteesi laulamisen parissa! Vapauta äänesi ja nauti laulamisesta!
Tule mukaan Vapaasti virtaava ääni -verkkokurssille!

Katso kurssin esittelyvideo

 

Lue lisää kurssista Sing with Sini – sivustolta 

Lähde mukaan kehittämään omaa ääntäsi ja osta kurssi itselle tai lahjaksi!

Toivottavasti nähdään pian kurssilla!

Terveisin,

Sini

 

Categories: Uutiset